Kwalifikacje

W ostatnich kilkunastu latach odbyłam wiele kursów, seminariów i szkoleń w całej Polsce ucząc się od najlepszych światowych specjalistów w dziedzinie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i ziołolecznictwa.

W moim zawodzie ciągła edukacja to podstawa. Dlatego w listopadzie 2019 roku ukończyłam 3 -letnie studia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej pod patronatem Instytutu Avicenna Polska. Wykładowcą jest Claude Diolosa, założyciel Instytutu Avicenny w Niemczech / we Francji.

W sierpniu 2019 roku w zdobyłam państwowy tytuł czeladnika w zawodzie Naturopata. 

Kod zawodu: 323009

W sierpniu 2018 roku  ukończyłam kurs „Diagnoza z twarzy w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej„. Wykładowcą był Claude Diolosa,

Z myślą o najmłodszych w 2016 roku wzięłam udział w seminarium „Chiński masaż TUI NA w pediatrii”, który prowadzony był przez znaną terapeutkę z Izraela Anat Regev (organizatorem był Instytut Medycyny Chińskiej w Krakowie).

W 2014 roku rozpoczęłam roczny praktyczny kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zakresu diagnozy, akupunktury, akupresury, technik manualnych, dietetyki i suplementacji. Kurs był certyfikowany przez znanego specjalistę doktora Jana Pokrywkę z Akademii Długowieczności w Kłodzku (500 godzin).

W latach 2010-2014  uczestniczyłam w kursie podstawowym  Tradycyjnej Medycyny Chińskiej przy Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Zajęcia prowadzone były przez światowej sławy specjalistę w tej dziedzinie Matthiasa Hunecke (480 godzin wykładowych, w tym 60 godzin praktyki).

Ten sam Instytut Avicenny w Niemczech zorganizował kurs „Zioła według 5 przemian w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej” w 2012 r. w Brzegu. Wykładowcą był Matthias Hunecke (100 godzin)

W 2007 roku rozpoczęłam naukę w Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku Terapii Naturalnych we Wrocławiu. Była to 2,5-letnia szkoła, w której zdobyłam podstawową wiedzę o medycynie niekonwencjonalnej oraz Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Ukończyłam ją z wynikiem celującym w 2010 roku.

W trakcie tej 2-5 letniej edukacji w Studium w 2009 roku ukończyłam również 3-stopniowy kurs Terapii Manualnej pod kierunkiem znanego i cenionego chiropraktyka Andrzeja Nikoniuka (łącznie 52 godziny teorii oraz praktyki).

Podczas nauki w Studium Terapii Naturalnych ukończyłam kurs drugiego stopnia naturalnego uzdrawiania Reiki, pod kierunkiem Mistrza i Nauczyciela Reiki Krystyny Włodarczyk-Królickiej.

W 2002 roku odbyłam szkolenie w zakresie świecowania świecami Indian Hopi w Centrum Terapii Naturalnej w Łodzi.

W 2003 roku ukończyłam kurs i otrzymałam świadectwo inicjacji pierwszego stopnia naturalnego uzdrawiania Reiki według metody dr Mikao Usui. Moim nauczycielką była Wielka Mistrzyni Reiki Stefania Grabowska.