Oferowane Zabiegi

Akupunktura

Akupunktura jest jedną z najstarszych metod terapeutycznych, służąca zapobieganiu i leczeniu schorzeń organów wewnętrznych. Według Chińczyków, w ciele człowieka krąży energia witalna Qi. Płynie ona kanałami energetycznymi (inaczej meridianami) oraz naczyniami krwionośnymi i dociera do wszystkich narządów i komórek. Swobodny przepływ Qi może zostać zablokowany  na skutek nadmiaru emocji, urazu mechanicznego, infekcji, przepracowania,  stresu. Nakłucie cienkimi sterylnymi igłami, przywraca równowagę w organizmie.

Czas trwania zabiegu, ich ilość i częstotliwość są indywidualnie dobierane dla każdego pacjenta. Podczas pierwszej  wizyty w gabinecie przeprowadza się diagnozę zgodnie z Tradycyjna Medycyną Chińska (puls, język,twarz itd.).

W przypadku wielu dolegliwości  poprawa następuje już po 3-5 zabiegach, jednak najczęściej skuteczna jest dopiero seria około dziesięciu.  U osób z  ciężkimi schorzeniami, leczonymi wiele lat farmakologicznie, poprawa następuje dopiero po kilku seriach nakłuć. Między seriami robi się przerwy od 6 tygodni do 6 miesięcy.

Moksa

       

Zabieg moksy stosowany jest w tradycyjnej medycynie od wielu tysięcy lat. Swoją nazwę zawdzięcza roślinie Artemisia moxa (piołun chiński ). Ze sproszkowanych liści tej rośliny sporządza się cygaro o długości 20 cm i średnicy 1,5 cm. Cygaro piołunowe zapala się i przykłada w odległości 1–1,5 cm od ciała pacjenta – nad określonymi punktami, aż do momentu odczucia głębokiego ciepła. Chodzi o tzw. punkty akupunkturowe, czyli miejsca koncentracji energii w organizmie. Najczęściej są to punkty na rękach, nogach, brzuchu i plecach. Punkty nagrzewa się według określonej kolejności.
Ogrzewanie punktów na ciele przynosi efekt leczniczy dzięki działaniu wysokiej temperatury, która rozszerza naczynia krwionośne, powodując szybszy obieg krwi.


Ziołolecznictwo

      

Medycyna chińska od stuleci czerpie z ziołolecznictwa. Chińczycy ciągle doskonalą technikę sporządzania leków roślinnych, opracowują metody uprawy ziół, ich suszenia, fermentacji czy prażenia.  Zioła lecznicze są skutecznym sposobem na różne bolączki, działają moczopędnie, oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych substancji. Rośliny wspomagają pracę przewodu pokarmowego, wątroby i pęcherza żółciowego itd.


Bańki

  

Bańki chińskie są pomocne na wiele dolegliwości: przeziębienie, grypa, bóle kręgosłupa, stawów.  W miejscu przyłożenia tworzy się podciśnienie. Sprawia ono, że krew wypływa z naczynek krwionośnych. Tę krew organizm traktuje jak wroga i mobilizuje własne siły obronne. Postawienie baniek stanowi bodziec aktywizujący nasz własny układ odpornościowy.

 


Gua Sha

  

Masaż Gua Sha to chiński masaż leczniczy, który jest stosowany w terapii wielu dolegliwości i chorób. Wykonuje się go najczęściej płytką z rogu bawolego. Odblokowuje zastoje, zmniejsza obrzęki, przywracająca harmonię organizmu, wspomaga krążenie.

Pozytywne skutki masażu Gua Sha:

– powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych

– likwiduje skrzepy

– odblokowuje zastoje

– zmniejsza, a wręcz likwiduje opuchlizny, obrzęki

– wspomaga krążenie

– wyciąga z organizmu toksyny

– oczyszcza i wzmacnia organizm, przywraca jego harmonię

Masaż może być stosowany zarówno u osób starszych jak i małych dzieci czy tez u osób wyczerpanych fizycznie lub psychicznie.

Wprawdzie podczas wykonywania zabiegu większość pacjentów może odczuwać dyskomfort lub ból, ale po jego zakończeniu następuje u nich znaczna poprawa.

Najkorzystniejsze jest wykonanie 3 do 10 zabiegów lub więcej (w zależności od potrzeb pacjenta).

Trzeba być przygotowanym na to, że na ciele pacjenta po zabiegu pozostać mogą ślady (np. w postaci wybroczyn). Powstają one w miejscach powiązanych z meridianami i narządami, w których występują zmiany chorobowe. Wybroczyny znikają zazwyczaj po kilku dniach.